Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb690972279's Rating My Rating
1
The Visual Bible: The Gospel of John (2003,  PG-13)
2
The Gospel of John (2003,  PG-13)
3
The Visual Bible: Matthew (Jesus the Christ) (The Gospel of Matthew) (1997,  Unrated)
4
The Visual Bible: Acts (Falling Fire: The Gift of the Spirit) (1994,  Unrated)
5
The Nativity Story (2006,  PG)
6
Pilgrim's Progress (2008,  Unrated)
7
The Passion of the Christ (2004,  R)
8
A Vow to Cherish (1999,  Unrated)
9
Left Behind - The Movie (2001,  PG-13)
10
Left Behind II - Tribulation Force (2002,  PG-13)
11
Left Behind - World at War (2005,  PG-13)
12
Time Changer (2002,  PG)
13
Flywheel (2003,  Unrated)
14
Facing the Giants (2006,  PG)
15
Fireproof (2008,  PG)
16
Iron Man (2008,  PG-13)
17
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
18
Hulk (2003,  PG-13)
19
Daredevil (2003,  PG-13)
20
Batman Begins (2005,  PG-13)
21
Batman (1989,  PG-13)
22
Batman: The Movie (1966,  PG)
23
Batman and Robin (1949,  Unrated)
24
The Batman (An Evening with Batman and Robin) (1943,  Unrated)
25
The Dark Knight (2008,  PG-13)
26
Spider-Man (2002,  PG-13)
27
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
28
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
29
Fantastic Four (2005,  PG-13)
30
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
31
The Legend of the Lone Ranger (1952,  Unrated)
32
The Lone Ranger (1956,  Unrated)
33
The Mark of Zorro (1940,  Unrated)
34
The Adventures of Robin Hood (1938,  PG)
35
Adventures of Captain Marvel (1941,  Unrated)
36
Superman (1978,  PG)
37
Superman II: The Richard Donner Cut (2006,  PG)
38
Superman: The Introduction (The Death Ray) (The Mad Scientist) (1941,  Unrated)
39
Superman (1948,  Unrated)
40
Atom Man vs. Superman (1950,  Unrated)
41
Superman and the Mole-Men (1951,  Unrated)
42
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
43
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
44
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
45
The Patriot (2000,  R)
46
Equilibrium (2002,  R)
47
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
48
X-Men (2000,  PG-13)
49
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
50
The Last Samurai (2003,  R)
51
The League of Extraordinary Gentlemen (2003,  PG-13)
52
Ghost Rider (2007,  PG-13)
53
National Treasure (2004,  PG)
54
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
55
Paul Blart: Mall Cop (2009,  PG)
56
I Am Legend (2007,  PG-13)
57
I, Robot (2004,  PG-13)
58
Finding Nemo (2003,  G)
59
The Emperor's New Groove (2000,  G)
60
Kronk's New Groove (2005,  G)
61
Toy Story (1995,  G)
62
Toy Story 2 (1999,  G)
63
Stuart Little (1999,  PG)
64
Stuart Little 2 (2002,  PG)
65
Signs (2002,  PG-13)
66
The Village (2004,  PG-13)
67
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
68
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
69
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
70
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
71
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
72
Expelled: No Intelligence Allowed (2008,  PG)
73
The Incredibles (2004,  PG)
74
Monsters, Inc. (2001,  G)
75
Cars (2006,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments