My Favorite Movies


  fb692754144's Rating My Rating
1
Drag Me to Hell (2009,  PG-13)
2
The Midnight Meat Train (2008,  R)
3
Friday the 13th (2009,  R)
4
Laid to Rest (2009,  R)
5
Seed (2007,  Unrated)
6
The Howling (1981,  R)
7
Ginger Snaps (2001,  R)
8
À l'intérieur (Inside) (2007,  R)
À l'intérieur (Inside)
OUTSATNDING HARDCORE HORROR FLICK-UNRATED
9
Frontière(s) (Frontier(s)) (2007,  NC-17)
10
House of 1000 Corpses (2003,  R)
11
Dead Silence (2007,  R)
Dead Silence
THIS ONE HAS IT ALL
12
Horror (2002,  R)
Horror
BEAUTIFULLY ARTISTICLY ATMOSPHERIC HORROR MOVIE..AN ASSAULT ON THE SENCES..A GREAT HALLOWEEN MOVIE
13
Desecration (1999,  Unrated)
14
Satan's Playground (2006,  Unrated)
15
9 (2009,  PG-13)
16
Splinter (2008,  R)
17
The Chair (2007,  R)
18
[Rec] (2007,  R)
19
Turistas (Paradise Lost) (2006,  R)
20
Them (Ils) (2007,  R)
21
Fever (2001,  R)
22
Dog Soldiers (2002,  R)
23
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
Underworld: The Rise of the Lycans
WEREWOLVES ARE HOT
24
Splice (2010,  Unrated)
25
The Descent (2006,  R)
26
Long Weekend (Nature's Grave) (2008,  PG)
27
Evil Aliens (2005,  Unrated)
28
Gutterballs (2008,  Unrated)
29
Hatchet (2006,  R)
30
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
My Bloody Valentine 3-D
SEEN THE ORG.
31
Live Feed (2005,  Unrated)
32
Zibahkhana (Hell's Ground) (2007,  Unrated)
33
The Final Destination (2009,  R)
34
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) (2008,  PG-13)
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2)
I LOVE GUILLERMO DEL TORO´S CINEMATIC UNIVERS..FROM "MIMIC" 2 "HELLBOY 2"
35
Darkwolf (2003,  R)
36
Blood: The Last Vampire (2009,  R)
37
Trick 'r Treat (2008,  R)
38
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
39
Black Cat (2006,  Unrated)
40
The Dark Crystal (1982,  PG)
41
Pandorum (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments