My Favorite Movies
| fb692896272's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Not Without My Daughter (1991, PG-13) |
|
| 2 |
If These Walls Could Talk 2 (2000, R) |
|
| 3 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 4 |
The Craft (1996, R) |
|
| 5 |
Better Than Chocolate (1999, Unrated) |
|
| 6 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
| 7 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 8 |
The Departed (2006, R) |
|
| 9 |
Prozac Nation (2005, R) |
|
| 10 |
Magnolia (1999, R) |
|
| 11 |
Beaches (1988, PG-13) |
|
| 12 |
Big Business (1988, PG) |
|
| 13 |
Fish Without a Bicycle (2004, R) |
|
| 14 |
Garage Days (2003, R) |
|
| 15 |
One Hour Photo (2002, R) |
|
| 16 |
Loving Annabelle (2006, Unrated) |
|
| 17 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 18 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
| 19 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 20 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 21 |
The Deep End of the Ocean (1999, PG-13) |
|
| 22 |
Raising Helen (2004, PG-13) |
|
| 23 |
200 Cigarettes (1999, R) |
|
| 24 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 25 |
Boys on the Side (1995, R) |
|
| 26 |
Pumpkin (2002, R) |
|
| 27 |
The Opposite of Sex (1998, R) |
|
| 28 |
Paycheck (2003, PG-13) |
|
| 29 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
| 30 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 31 |
Mallrats (1995, R) |
|
| 32 |
Jerry Maguire (1996, R) |
|
| 33 |
She's the One (1996, R) |
|
| 34 |
The Object of My Affection (1998, R) |
|
| 35 |
Rock Star (2001, R) |
|
| 36 |
The Good Girl (2002, R) |
|
| 37 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 38 |
Along Came Polly (2004, PG-13) |
|
| 39 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 40 |
Hanging Up (2000, PG-13) |
|
| 41 |
In the Cut (2003, R) |
|
| 42 |
Common Ground (2000, R) |
|
| 43 |
Georgia Rule (2007, R) |
|
| 44 |
Losing Chase (1995, R) |
|
| 45 |
Life as a House (2001, R) |
|
| 46 |
Love on the Side (2005, Unrated) |
|
| 47 |
Soldier's Girl (2003, R) |
|
| 48 |
The Bucket List (2007, PG-13) |
|
| 49 |
The Jane Austen Book Club (2007, PG-13) |
|
| 50 |
Deep Impact (1998, PG-13) |

















































