My Favorite Movies


  fb693499596's Rating My Rating
1
Heavenly Creatures (1994,  R)
2
Fight Club (1999,  R)
3
The Hours (2002,  PG-13)
4
The Notebook (2004,  PG-13)
5
The Usual Suspects (1995,  R)
6
Elina - Som om jag inte fanns (As If I Didn't Exist) (2002,  Unrated)
7
American Beauty (1999,  R)
8
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004,  R)
9
Oldboy (2005,  R)
10
Santa sangre (Holy Blood) (1990,  NC-17)
11
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) (1988,  R)
12
Eraserhead (1977,  Unrated)
13
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006,  R)
14
The Dreamers (2004,  NC-17)
15
Eyes Wide Shut (1999,  R)
16
Funny Games (1998,  Unrated)
17
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
18
L' Avocat de la Terreur (Terror's Advocate) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments