My Favorite Movies
| fb695812212's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Three Colors: Blue (Trois couleurs: Bleu) (1993, R) |
|
| 2 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 3 |
Waiting for Guffman (1996, R) |
|
| 4 |
Withnail and I (1987, R) |
|
| 5 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 6 |
Viskningar och Rop (Cries and Whispers) (1972, R) |
|
| 7 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988, R) |
|
| 8 |
Summertime (1955, Unrated) |
|
| 9 |
Jules and Jim (1962, Unrated) |
|
| 10 |
Goodbye, Children (Au Revoir Les Enfants) (1987, PG) |
|
| 11 |
Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966, Unrated) |
|
| 12 |
Wild At Heart (1990, R) |
|
| 13 |
Bad Santa (2003, R) |
|
| 14 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 15 |
Suspect Zero (2004, R) |
|
| 16 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 17 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 18 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 19 |
Garden State (2004, R) |



















