My Favorite Movies
| fb699127525's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
| 3 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Hairspray (1988, PG) |
|
| 5 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 6 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 7 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 8 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 9 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 10 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|
| 11 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 12 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 13 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
| 14 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
| 15 |
The Little Rascals (1994, PG) |
|
| 16 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 17 |
Ice Princess (2005, G) |
|
| 18 |
Josie and the Pussycats (2001, PG) |
|
| 19 |
Out to Sea (1997, PG-13) |
|
| 20 |
Stand by Me (1986, R) |
|
| 21 |
Captain Ron (1992, PG-13) |
|
| 22 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 23 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 24 |
Any Given Sunday (1999, R) |
|
| 25 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 26 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 27 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 28 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 29 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 30 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 31 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 32 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 33 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 34 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
| 35 |
A Crack in the Floor (2001, R) |
|
| 36 |
Used Cars (1980, R) |
|
| 37 |
The Bucket List (2007, PG-13) |
|
| 38 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
| 39 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|
| 40 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 41 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 42 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 43 |
Cloverfield (2008, PG-13) |
|
| 44 |
Aladdin (1992, Unrated) |
|
| 45 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 46 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 47 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 48 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 49 |
Grease (1978, PG) |
|
| 50 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
| 51 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 52 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 53 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 54 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 55 |
The Blair Witch Project (1999, R) |
|
| 56 |
Welcome to the Dollhouse (1996, R) |
|
| 57 |
The Grudge (2004, PG-13) |
|
| 58 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 59 |
Blue Crush (2002, PG-13) |
|
| 60 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |




























































