My Favorite Movies

  fb701418462's Rating My Rating
1
Down Periscope (1996,  PG-13)
Click to Rate
2
Cars (2006,  G)
Click to Rate
3
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
4
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  Unrated)
Click to Rate
5
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
6
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
8
300 (2007,  R)
Click to Rate
9
Alien (1979,  R)
Click to Rate
10
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
11
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
13
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
14
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
15
Bend It Like Beckham (2002,  PG-13)
Click to Rate
16
Blade (1998,  R)
Click to Rate
17
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
18
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
19
Blade Runner (1982,  R)
Click to Rate
20
Cast Away (2000,  PG-13)
Click to Rate
21
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
22
Elizabethtown (2005,  PG-13)
Click to Rate
23
Eragon (2006,  PG)
Click to Rate
24
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
25
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
26
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
27
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
28
Good Will Hunting (1997,  R)
Click to Rate
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
30
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
32
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
33
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
34
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
35
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
36
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
37
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
38
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
39
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
40
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
41
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
42
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
43
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
Click to Rate
44
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
45
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
46
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
47
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
48
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
49
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
50
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
51
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
52
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
53
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
54
Superman Returns (2006,  PG-13)
Click to Rate
55
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
Click to Rate
56
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
57
The Lord of the Rings (1978) (1978,  PG)
Click to Rate
58
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)