My Favorite Movies


  fb701619891's Rating My Rating
1
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
2
Closet Land (1991,  R)
3
Phar Lap (Phar Lap: Heart of a Nation) (1983,  PG)
Phar Lap (Phar Lap: Heart of a Nation)
Horses came into my life and my heart because of this film... We'll always remember you, Far Lap!
4
Gone With the Wind (1939,  G)
5
The Book of Eve (Histoire d'Ève) (2001,  Unrated)
6
Seabiscuit (2003,  PG-13)
7
The Last Unicorn (1982,  G)
8
Notre Dame de Paris (The Hunchback of Notre Dame) (1956,  PG)
9
The Black Stallion (1979,  G)
10
The Black Stallion Returns (1983,  PG)
11
The Black Stallion (1990,  Unrated)
12
Spirit - Stallion of the Cimarron (2002,  G)
13
Dead Poets Society (1989,  PG)
14
Pride and Prejudice (2005,  PG)
15
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
16
Titanic (1997,  PG-13)
17
Moulin Rouge (1952,  Unrated)
18
City of Angels (1998,  PG-13)
19
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
20
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
21
The Girl on the Bridge (La Fille sur le pont) (1999,  R)
22
The Horse Whisperer (1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments