My Favorite Movies


  fb701700726's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
3
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
4
Finding Nemo (2003,  G)
5
Forrest Gump (1994,  PG-13)
6
Gladiator (2000,  R)
7
Grease (1978,  PG)
8
Pretty Woman (1990,  R)
9
Shrek (2001,  PG)
10
The Notebook (2004,  PG-13)
11
The Shawshank Redemption (1994,  R)
12
The Searchers (1956,  Unrated)
13
The Little Colonel (1935,  PG)
14
Curly Top (1935,  Unrated)
15
The Little Princess (1939,  G)
16
First Love (1939,  Unrated)
17
His Butler's Sister (1943,  Unrated)
18
Bright Eyes (1934,  PG)
19
Susannah of the Mounties (1939,  Unrated)
20
Little Miss Broadway (1938,  Unrated)
21
Baby Take a Bow (1934,  PG)
22
Stowaway (1936,  G)
23
Just Around the Corner (1938,  Unrated)
24
Poor Little Rich Girl (1936,  G)
25
The Littlest Rebel (1935,  PG)
26
Captain January (1936,  Unrated)
27
Wee Willie Winkie (1937,  Unrated)
28
Little Miss Marker (The Girl in Pawn) (1934,  Unrated)
29
Hatari! (1962,  Unrated)
30
McLintock! (1963,  Unrated)
31
The Bishop's Wife (1947,  Unrated)
32
Miracle on 34th Street (1947,  Unrated)
33
Fireproof (2008,  PG)
34
Amazing Grace (2007,  PG)
35
Remember the Titans (2000,  PG)
36
The Ultimate Gift (2006,  PG)
37
Top Gun (1986,  PG)
38
Sabrina (1995,  PG)
39
Benny & Joon (1993,  PG)
40
The Express (2008,  PG)
41
Facing the Giants (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments