My Favorite Movies


  fb703314542's Rating My Rating
1
Big Fish (2003,  PG-13)
2
Requiem for a Dream (2000,  R)
3
De Battre mon Coeur s'est Arrêté (The Beat That My Heart Skipped) (2005,  Unrated)
4
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004,  R)
5
La Vie en Rose (La Mome) (2007,  PG-13)
6
Keinohrhasen (Rabbit Without Ears) (2007,  Unrated)
7
Ensemble, c'est tout (Hunting and Gathering) (2007,  Unrated)
8
Darling (2007,  Unrated)
9
La Reine Margot (Queen Margot) (1994,  R)
10
Arsène Lupin (2004,  Unrated)
11
Dialogue avec mon jardinier (Conversations with My Gardener) (2007,  Unrated)
12
36 quai des orfevres (2005,  Unrated)
13
The Crimson Rivers (Les Rivières pourpres) (2001,  R)
14
La Repentie (The Repentant) (2002,  Unrated)
15
La Graine et le Mulet (The Secret of the Grain) (Couscous) (2007,  Unrated)
16
The Butterfly Effect (2004,  R)
17
Trivial (La Disparue de Deauville) (2007,  Unrated)
18
Les Enfants du marais (The Children of the Marshland) (1999,  Unrated)
19
Alexander (2004,  R)
20
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
21
Persepolis (2007,  PG-13)
22
Frida (2002,  R)
23
Fight Club (1999,  R)
24
Sagan (2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments