My Favorite Movies
| fb703425229's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 3 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 4 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 6 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 7 |
Grease (1978, PG) |
|
| 8 |
Tank Girl (1995, R) |
|
| 9 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
| 10 |
Bring It On Again (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Bring It On: In It to Win It (2007, PG-13) |
|
| 13 |
Wayne's World 2 (1993, PG-13) |
|
| 14 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 15 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
| 16 |
Charlie's Angels - Full Throttle (2003, PG-13) |
|
| 17 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 18 |
Dude, Where's My Car? (2000, PG-13) |
|
| 19 |
You Belong to Me (2008, Unrated) |
|
| 20 |
300 (2007, R) |
|
| 21 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 22 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 23 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 24 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 25 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 26 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 27 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 28 |
Sin City (2005, R) |
|
| 29 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 30 |
10,000 B.C. (2008, PG-13) |
|
| 31 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 32 |
Scary Movie 4 (2006, PG-13) |
|
| 33 |
Scary Movie 3 (2003, PG-13) |
|
| 34 |
Scary Movie 2 (2001, R) |
|
| 35 |
Black Sheep (1996, PG-13) |
|
| 36 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 37 |
What a Girl Wants (2003, PG) |





































