Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
DVD'z i own lol
by
яl...
Movies I Watched March 2008
by
Countess
Lee's List
by
lee
fave movies
by
andy
British Movies
by
columbianfla...
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Private
fb705218756's Rating
My Rating
1
Going Off Big Time
(2000, Unrated)
2
Battle Royale (Batoru Rowaiaru)
(2001, Unrated)
3
Live Free or Die Hard
(2007, PG-13)
4
The Marine
(2006, PG-13)
5
Shooter
(2007, R)
6
Child's Play
(1988, R)
7
Child's Play 2
(1990, R)
8
Child's Play 3
(1991, R)
9
A Nightmare on Elm Street
(1984, R)
10
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge
(1985, R)
11
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
(1987, R)
12
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
(1988, R)
13
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
(1989, R)
14
Bad Boys
(1995, R)
15
Bad Boys II
(2003, R)
16
Cloverfield
(2008, PG-13)
17
Rambo: First Blood Part II
(1985, R)
18
Rambo III
(1988, R)
19
Rambo (Rambo IV)
(2008, R)
20
First Blood (Rambo: First Blood)
(1982, R)
21
Dead Silence
(2007, R)
22
Saw
(2004, R)
23
Saw
(2003, Unrated)
24
Saw III
(2006, R)
25
Saw II
(2005, R)
26
Before the Devil Knows You're Dead
(2007, R)
27
Street Kings
(2008, R)
28
Juno
(2007, PG-13)
29
Hostel
(2006, R)
30
Hostel: Part II
(2007, R)
31
Final Destination
(2000, R)
32
Final Destination 2
(2003, R)
33
Final Destination 3
(2006, R)
34
28 Days Later
(2002, R)
35
28 Weeks Later...
(2007, R)
36
300
(2007, R)
37
50 First Dates
(2004, PG-13)
38
8 Mile
(2002, R)
39
American History X
(1998, R)
40
American Pie
(1999, R)
41
American Pie 2
(2001, R)
42
American Pie 5: The Naked Mile
(2006, R)
43
American Pie Presents - Band Camp
(2005, R)
44
American Wedding
(2003, R)
45
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me
(1999, PG-13)
46
Austin Powers in Goldmember
(2002, PG-13)
47
Big Momma's House
(2000, PG-13)
48
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
(2006, R)
49
Bruce Almighty
(2003, PG-13)
50
Cars
(2006, G)
51
Casino Royale
(2006, PG-13)
52
Catch Me If You Can
(2002, PG-13)
53
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)