My Favorite Movies


  fb705529982's Rating My Rating
1
Extremities (1986,  R)
2
What Lies Beneath (2000,  PG-13)
3
Leaving Normal (1992,  R)
4
Love Field (1992,  PG-13)
5
Whatever Happened to Aunt Alice? (1969,  PG)
6
The Trip to Bountiful (1985,  PG)
7
Frankie & Johnny (1991,  R)
8
Housekeeping (1987,  PG)
9
The Haunting (1963,  Unrated)
10
The Innocents (1961,  Unrated)
11
The Others (2001,  PG-13)
12
Panic Room (2002,  R)
13
Barbarella (1968,  PG)
14
Enemy Mine (1985,  PG-13)
15
Alien (1979,  R)
16
Dead of Winter (1986,  R)
17
Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966,  Unrated)
18
Eye For An Eye (1996,  R)
19
Places in the Heart (1984,  PG)
20
Hide and Seek (1999,  Unrated)
21
Coma (1978,  PG)
22
The Entity (1982,  R)
23
Frances (1982,  R)
24
Baby Boom (1987,  PG)
25
The First Wives Club (1996,  PG)
26
Shoot the Moon (1982,  R)
27
Copycat (1995,  R)
28
Home for the Holidays (1995,  PG-13)
29
The Witches of Eastwick (1987,  R)
30
Logan's Run (1976,  PG)
31
Whose Life Is It Anyway? (1981,  R)
32
Nightkill (Night Kill) (1980,  R)
33
Nightmare at Bitter Creek (1988,  Unrated)
34
Two of a Kind (1983,  PG)
35
Cape Fear (1991,  R)
36
Tootsie (1982,  PG)
37
A Thousand Acres (1997,  R)
38
Country (1984,  PG)
39
Somewhere in Time (1980,  PG)
40
Wolf (1994,  R)
41
Deconstructing Harry (1997,  R)
42
Manhattan Murder Mystery (1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments