My Favorite Movies


  fb705828447's Rating My Rating
1
Blue (2009,  Unrated)
2
Main Aurr Mrs. Khanna (Mrs Khanna and I) (2009,  Unrated)
3
All the Best: Fun Begins (2009,  Unrated)
4
What's Your Raashee? (What's Your Zodiac?) (2009,  Unrated)
5
Crush (2008,  PG-13)
6
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) (2001,  R)
7
Open Graves (2007,  Unrated)
8
Colour from the Dark (2008,  R)
9
Spread (2009,  R)
10
Wrong Turn 3: Left for Dead (2009,  Unrated)
11
Orphan (2009,  R)
12
The Hangover (2009,  R)
13
G.I. Joe: Rise of Cobra (2009,  PG-13)
14
I Sell the Dead (2008,  Unrated)
15
99 (2009,  Unrated)
16
Kambakkht Ishq (Incredible Love) (2009,  Unrated)
17
300 (2007,  R)
18
The Grudge 3 (2009,  R)
19
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
20
Transformers (2007,  PG-13)
21
The Departed (2006,  R)
22
Alone in the Dark (2005,  R)
23
Alone (2007,  Unrated)
24
The Last House on the Left (2009,  R)
25
House (2008,  R)
26
The Backyard (2003,  Unrated)
27
Population 436 (2006,  R)
28
The Omen (2006,  R)
29
Deadgirl (2008,  R)
30
War of the Worlds (2005,  PG-13)
31
The Objective (2008,  Unrated)
32
The Road To Guantanamo (2006,  R)
33
Kidulthood (2006,  R)
34
Adulthood (2008,  Unrated)
35
Blood: The Last Vampire (2009,  R)
36
Iron Man (2008,  PG-13)
37
The Kite Runner (2008,  PG-13)
38
Sorry Bhai! (2008,  PG)
39
Breathing Room (2008,  Unrated)
40
Fritt vilt II (Cold Prey 2) (2008,  Unrated)
41
Gardens of the Night (2008,  R)
42
Outpost (2007,  R)
43
The Escapist (2008,  Unrated)
44
30 Days of Night (2007,  R)
45
Bled (2009,  R)
46
Friday the 13th (2009,  R)
47
Knowing (2009,  PG-13)
48
Perkins' 14 (2009,  Unrated)
49
The Children (2008,  R)
50
The Broken (2008,  R)
51
The Fog (2005,  PG-13)
52
Sleepy Hollow (1999,  R)
53
Mirrors (2008,  R)
54
Death Race (2008,  R)
55
Hallettsville (2009,  Unrated)
56
Lake Dead (2007,  R)
57
Låt den Rätte Komma In (Let the Right One in) (2008,  R)
58
The Strangers (2008,  R)
59
The Uninvited (2009,  PG-13)
60
Aparecidos (The Appeared) (2007,  Unrated)
61
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
62
There Will Be Blood (2007,  R)
63
Vacancy (2007,  R)
64
Zibahkhana (Hell's Ground) (2007,  Unrated)
65
Parasomnia (2008,  Unrated)
66
Coraline (2009,  PG)
67
Madagascar: Escape 2 Africa (2008,  PG)
68
WALL-E (2008,  G)
69
United 93 (2006,  R)
70
Golmaal Returns (2008,  Unrated)
71
Fashion (2008,  Unrated)
72
Behind the Walls (,  Unrated)
73
Frailty (2002,  R)
74
Hit and Run (2009,  R)
75
The Burrowers (2008,  R)
76
The Happening (2008,  R)
77
18 Year Old Virgin (2009,  Unrated)
78
Asylum (2007,  R)
79
Backwoods (2008,  R)
80
Borderland (2007,  R)
81
It's Alive (2008,  Unrated)
82
Life Partner (2009,  Unrated)
83
Martyrs (2008,  R)
84
Boogeymen II: Masters of Horror (2002,  Unrated)
85
Red Sands (2009,  R)
86
The Final Destination (2009,  R)
87
The Last Resort (2009,  R)
88
The Climb (2002,  PG)
89
District 9 (2009,  R)
90
Drag Me to Hell (2009,  PG-13)
91
Julia (2009,  R)
92
Luck (2009,  Unrated)
93
Frankenstein (2004,  Unrated)
94
My Super Ex-Girlfriend (2006,  PG-13)
95
Push (2009,  PG-13)
96
The Second Coming (2003,  Unrated)
97
Kataude mashin gāru (The Machine Girl) (2008,  Unrated)
98
The Hills Run Red (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments