My Favorite Movies


  fb706013820's Rating My Rating
1
Crimson Tide (1995,  R)
2
Blood Simple (1984,  R)
3
The Morning After (1986,  R)
4
Tales from the Crypt (1972,  PG)
5
Along Came Polly (2004,  PG-13)
6
Torque (2004,  PG-13)
7
The Blob (1988,  R)
8
The Insider (1999,  R)
9
What Lies Beneath (2000,  PG-13)
10
Children of the Corn (1984,  R)
11
Goldfinger (1964,  PG)
12
The Brown Bunny (2004,  Unrated)
13
Major Payne (1994,  PG-13)
14
Deep Impact (1998,  PG-13)
15
The Happy Ending (1969,  PG)
16
Chitty Chitty Bang Bang (1968,  G)
17
Midnight Run (1988,  R)
18
Holes (2003,  PG)
19
Sweet and Lowdown (1999,  PG-13)
20
Reign of Fire (2002,  PG-13)
21
Very Bad Things (1998,  R)
22
The Right Stuff (1983,  PG)
23
Hostage (2005,  R)
24
Troy (2004,  R)
25
Lagan (1971,  Unrated)
26
Funny Money (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments