My Favorite Movies


  fb706728934's Rating My Rating
1
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
2
Empire of the Sun (1987,  PG)
3
The Matrix (1999,  R)
4
Arion (1986,  Unrated)
5
The Matrix Revolutions (2003,  R)
6
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
7
The Matrix Reloaded (2003,  R)
8
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
10
The Matrix Revisited (2001,  R)
11
Happy Feet (2006,  PG)
12
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
13
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
14
The Terminator (1984,  R)
15
The Silence of the Lambs (1991,  R)
16
The Shawshank Redemption (1994,  R)
17
The Pianist (2002,  R)
18
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
19
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
20
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
21
Memento (2000,  R)
22
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
23
Lust, Caution (Se jie) (2007,  R)
24
Basic Instinct (1992,  R)
25
The Sixth Sense (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments