My Favorite Movies


  fb707492769's Rating My Rating
1
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
2
Je Vais Bien, Ne T'en Fais Pas (Don't Worry, I'm Fine) (2006,  Unrated)
Click to Rate
3
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
4
Persuasion (1995,  PG)
Click to Rate
5
Out of Africa (1985,  PG)
Click to Rate
6
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
7
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
8
Hallam Foe (Mister Foe) (2007,  R)
Click to Rate
9
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
10
Sense and Sensibility (1995,  PG)
Click to Rate
11
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
12
Bend It Like Beckham (2002,  PG-13)
Click to Rate
13
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
14
Cast Away (2000,  PG-13)
Click to Rate
15
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
16
Dead Poets Society (1989,  PG)
Click to Rate
17
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
18
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
19
Garden State (2004,  R)
Click to Rate
20
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Lost In Translation (2003,  R)
Click to Rate
22
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
23
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
24
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
25
Snow Falling on Cedars (1999,  PG-13)
Click to Rate
26
Gattaca (1997,  PG-13)
Click to Rate
27
Toi et Moi (2006,  Unrated)
Click to Rate
28
The Abduction Club (2002,  PG-13)
Click to Rate
29
Circle of Friends (1995,  PG-13)
Click to Rate
30
Persuasion (2007,  Unrated)
Click to Rate
31
North & South (2004,  Unrated)
Click to Rate
32
Maria Full of Grace (2004,  R)
Click to Rate
33
Kal Ho Naa Ho (2003,  Unrated)
Click to Rate
34
Flicka (2006,  PG)
Click to Rate
35
That Thing You Do! (1996,  PG)
Click to Rate
36
The Painted Veil (2006,  PG-13)
Click to Rate
37
Burnt Out (Sauf le respect que je vous dois) (2005,  Unrated)
Click to Rate
38
Lost and Delirious (2001,  R)
Click to Rate
39
Ladies in Lavender (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments