My Favorite Movies
| fb707621335's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wendy and Lucy (2008, R) |
|
| 2 |
Cafe Lumiere (2004, Unrated) |
|
| 3 |
The Third Secret (1964, Unrated) |
|
| 4 |
The Brown Bunny (2003, Unrated) |
|
| 5 |
Outsider (1997, Unrated) |
|
| 6 |
Rear Window (1954, PG) |
|
| 7 |
The Return (2003, Unrated) |
|
| 8 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 9 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 10 |
Then She Found Me (2007, R) |
|
| 11 |
Una Giornata Particolare (A Special Day) (1977, Unrated) |
|
| 12 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 13 |
Manhattan Murder Mystery (1993, PG) |
|
| 14 |
Elling (2002, R) |
|
| 15 |
Everything You Always Wanted to Know About Sex, But Were Afraid to Ask (1972, R) |
|
| 16 |
Another Woman (1988, PG) |















