My Favorite Movies
| fb709500920's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 3 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 4 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 5 |
Grease (1978, PG) |
|
| 6 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 7 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 8 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 9 |
Die Bitteren Tränen der Petra von Kant (The Bitter Tears of Petra Von Kant) (1972, R) |
|
| 10 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
| 11 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004, R) |
|
| 12 |
Casablanca (1943, PG) |
|
| 13 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 14 |
The Pianist (2002, R) |
|
| 15 |
Perestroika (2009, Unrated) |















