My Favorite Movies


  fb709814121's Rating My Rating
1
The English Patient (1996,  R)
2
Der Himmel über Berlin (Wings of Desire) (The Sky Above Berlin) (1987,  PG-13)
3
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006,  R)
4
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
5
Immortal Beloved (1994,  R)
6
Captives (1996,  R)
7
Léon (The Professional) (1994,  R)
8
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
9
The Illusionist (2006,  PG-13)
10
Love Actually (2003,  R)
11
Shadowlands (1993,  PG)
12
Good Bye, Lenin (2004,  R)
13
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
14
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
15
Back to the Future (1985,  PG)
16
The NeverEnding Story (1984,  PG)
17
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
18
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
19
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
20
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
21
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
22
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
23
Alien (1979,  R)
24
Tanguy (2001,  PG-13)
25
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
26
Angel-A (2005,  R)
27
The Matrix (1999,  R)
28
Interview with the Vampire (1994,  R)
29
Bienvenue Chez les Ch'tis (Welcome to the Land of Shtis) (Welcome to the Sticks) (2008,  Unrated)
30
Finding Nemo (2003,  G)
31
The Truman Show (1998,  PG)
32
The Game (1997,  R)
33
Fracture (2007,  R)
34
Who’s Your Monkey (Throwing Stars) (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments