My Favorite Movies


  fb711669212's Rating My Rating
1
Kôkaku kidôtai (Ghost in the Shell) (Shell Mobile Force) (1996,  R)
2
Brazil (1985,  R)
3
Barry Lyndon (1975,  PG)
4
Apocalypse Now (1979,  R)
5
Batman (1989,  PG-13)
6
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
7
Avalon (2001,  R)
8
Children of Men (2006,  R)
9
Delicatessen (1991,  R)
10
GoldenEye (1995,  PG-13)
11
Fireworks (Hana-bi) (1997,  Unrated)
12
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) (1988,  Unrated)
13
Japon (2003,  R)
14
Rollerball (1975,  R)
15
Shattered Image (1994,  R)
16
Open Your Eyes (Abre los ojos) (Permanent Midnight) (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments