My Favorite Movies


  fb712072688's Rating My Rating
1
The Lost Boys (1987,  R)
The Lost Boys
just the best film ever
2
Big Daddy (1999,  PG-13)
3
Billy Madison (1995,  PG-13)
4
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
5
Cool Runnings (1993,  PG)
6
Transformers (2007,  PG-13)
7
Disney's Aladdin (1992,  G)
8
Donnie Darko (2001,  R)
9
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
10
Little Nicky (2000,  PG-13)
11
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
12
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
13
Interview with the Vampire (1994,  R)
14
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
15
The Basketball Diaries (1995,  R)
16
Meet the Parents (2000,  PG-13)
17
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
18
Pulp Fiction (1994,  R)
19
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
20
The Longest Yard (2005,  PG-13)
21
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
22
The Wizard of Oz (1939,  G)
23
Van Helsing (2004,  PG-13)
24
True Romance (1993,  R)
25
Wedding Crashers (2005,  R)
26
The Goonies (1985,  PG)
The Goonies
best film ever made, as a kid :)
27
The Crow (1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments