My Favorite Movies


  fb712435224's Rating My Rating
1
Singin' in the Rain (1952,  G)
2
An Affair to Remember (1957,  Unrated)
3
Roman Holiday (1953,  Unrated)
4
Men in Black (1997,  PG-13)
5
Carefree (1938,  Unrated)
6
The Matrix Reloaded (2003,  R)
7
Funny Girl (1968,  G)
8
Cactus Flower (1969,  PG)
9
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
10
Men in Black II (2002,  PG-13)
11
The X-Files - Fight the Future (1998,  PG-13)
12
The Apartment (1960,  Unrated)
13
The Matrix Revolutions (2003,  R)
14
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
15
The Matrix (1999,  R)
16
Funny Face (1957,  Unrated)
17
Sabrina (1954,  Unrated)
18
Rocky III (1982,  PG)
19
Rocky II (1979,  PG)
20
Sleeping Beauty (1959,  G)
21
Lady and the Tramp (1955,  G)
22
On the Town (1949,  Unrated)
23
Sleepless in Seattle (1993,  PG)
24
An American in Paris (1951,  Unrated)
25
Made for Each Other (1939,  Unrated)
26
When Harry Met Sally (1989,  R)
27
Forrest Gump (1994,  PG-13)
28
The Fugitive (1993,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments