My Favorite Movies
| fb712843824's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Andrei Rublev (1966, Unrated) |
|
|
| 2 |
Zerkalo (The Mirror) (1975, Unrated) |
|
|
| 3 |
Les Bons débarras (Good Riddance) (1981, Unrated) |
|
|
| 4 |
The Tenant (1976, R) |
|
|
| 5 |
Tiresia (2003, Unrated) |
|
|
| 6 |
Apur Sansar (The World of Apu) (1960, Unrated) |
|
|
| 7 |
Rashômon (Rashomon) (In the Woods) (1950, Unrated) |
|
|
| 8 |
Heavenly Creatures (1994, R) |
|
|
| 9 |
Ma 6-T va crack-er (1997, PG) |
|
|
| 10 |
Happiness (1998, Unrated) |
|
|
| 11 |
Welcome to the Dollhouse (1996, R) |
|
|
| 12 |
Freaks (1932, Unrated) |
|
|
| 13 |
Trainspotting (1996, R) |
|
|
| 14 |
Darwin's Nightmare (2005, Unrated) |
|
|
| 15 |
Gaza Strip (2002, Unrated) |
|
|
| 16 |
La Bête Lumineuse (1982, Unrated) |
|
|
| 17 |
Children Underground (2001, Unrated) |
|
|
| 18 |
Dark Days (2000, Unrated) |
|
|
| 19 |
The Gleaners and I (2000, Unrated) |
|
|
| 20 |
First Blood (Rambo: First Blood) (1982, R) |
|


