Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb714810847's Rating My Rating
1
Forrest Gump (1994,  PG-13)
2
The Godfather (1972,  R)
3
The Godfather, Part II (1974,  R)
4
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
5
Cast Away (2000,  PG-13)
6
Braveheart (1995,  R)
7
Ice Age (2002,  PG)
8
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
9
Sin City (2005,  R)
10
A Walk to Remember (2002,  PG)
11
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
13
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
14
Rocky (1976,  PG)
15
The Godfather, Part III (1990,  R)
16
Rocky Balboa (2006,  PG)
17
Fight Club (1999,  R)
18
Shrek (2001,  PG)
19
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
20
Dot the I (2005,  R)
21
Rocky II (1979,  PG)
22
Toy Story (1995,  G)
23
Toy Story 3 (2010,  Unrated)
24
WALL-E (2008,  G)
25
Judge Dredd (1995,  R)
26
I, Robot (2004,  PG-13)
27
A Tale of Two Cities (1980,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments