Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb715105289's Rating My Rating
1
Liar Liar (1997,  PG-13)
2
The Bone Collector (1999,  R)
3
Walk the Line (2005,  PG-13)
4
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
5
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
7
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
8
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
9
Me, Myself & Irene (2000,  R)
10
The Mask (1994,  PG-13)
11
Cage (1989,  R)
12
Next (2007,  PG-13)
13
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
14
Cage II (The Arena of Death) (1994,  R)
15
The Rock (1996,  R)
16
Johnny Cash i København (Johnny Cash in Copenhagen) (1971,  Unrated)
17
Tango & Cash (1989,  R)
18
Armageddon (1998,  PG-13)
19
Con Air (1997,  R)
20
Fight Club (1999,  R)
21
Gladiator (2000,  R)
22
Ice Age (2002,  PG)
23
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
24
Jarhead (2005,  R)
25
King Kong (2005,  PG-13)
26
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
27
Pulp Fiction (1994,  R)
28
Remember the Titans (2000,  PG)
29
Reservoir Dogs (1992,  R)
30
Rocky II (1979,  PG)
31
Rocky III (1982,  PG)
32
Rounders (1998,  R)
33
Snatch (2001,  R)
34
The Boondock Saints (1999,  R)
35
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
36
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
37
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
38
The Godfather (1972,  R)
39
The Godfather, Part II (1974,  R)
40
The Godfather, Part III (1990,  R)
41
The Italian Job (2003,  PG-13)
42
The Lord of the Rings (1978,  PG)
43
The Matrix (1999,  R)
44
The Matrix Reloaded (2003,  R)
45
The Matrix Revolutions (2003,  R)
46
Trainspotting (1996,  R)
47
V for Vendetta (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments