My Favorite Movies
| fb716250282's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Suburban Girl (2007, PG-13) |
|
|
| 2 |
21 (2008, PG-13) |
|
|
| 3 |
One Way (2006, Unrated) |
|
|
| 4 |
Juno (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Other Boleyn Girl (2008, PG-13) |
|
|
| 7 |
Accepted (2006, PG-13) |
|
|
| 8 |
Super High Me (2007, R) |
|
|
| 9 |
Awake (2007, R) |
|
|
| 10 |
Perfect Hideout (2008, Unrated) |
|
|
| 11 |
The Bucket List (2007, PG-13) |
|
|
| 12 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
|
| 13 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
|
| 14 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
|
| 15 |
Breaking and Entering (2007, R) |
|
|
| 16 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 17 |
Gone Baby Gone (2007, R) |
|
|
| 18 |
Mad Money (2008, PG-13) |
|
|
| 19 |
Memento (2000, R) |
|
|
| 20 |
Akeelah and the Bee (2006, PG) |
|
|
| 21 |
Munich (2005, R) |
|
|
| 22 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
|
| 23 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
|
| 24 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
|
| 25 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
|
| 26 |
Madagascar (2005, PG) |
|
|
| 27 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
|
| 28 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
|
| 30 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
|
| 31 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 32 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 33 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 34 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 35 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 36 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
|
| 37 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 38 |
Doomsday (2008, R) |
|
|
| 39 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
|
| 40 |
In Too Deep (1999, R) |
|


