My Favorite Movies


  fb716392779's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
3
Gladiator (2000,  R)
4
Ice Age (2002,  PG)
5
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
6
Back to the Future (1985,  PG)
7
The Lion King (1994,  G)
8
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
9
Running Cool (1993,  R)
10
Gran Torino (2009,  R)
11
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
12
The Dark Knight (2008,  PG-13)
13
Wanted (2008,  R)
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
15
Les Trois frères (The Three Brothers) (1995,  Unrated)
16
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
18
The Matrix (1999,  R)
19
Les Visiteurs (The Visitors ) (1993,  R)
20
8 Mile (2002,  R)
21
Shrek (2001,  PG)
22
3 Ninjas (1992,  PG)
23
Like Mike (2002,  PG)
24
Fight Club (1999,  R)
25
Pulp Fiction (1994,  R)
26
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
27
Hitch (2005,  PG-13)
28
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
29
Braveheart (1995,  R)
30
Pirate Radio (The Boat That Rocked) (2009,  R)
31
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
32
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments