My Favorite Movies


  fb717595552's Rating My Rating
1
Footloose (1984,  PG)
2
Freaky Friday (2003,  PG)
3
Just Married (2003,  PG-13)
4
Whatever It Takes (2000,  PG-13)
5
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
6
The Faculty (1998,  R)
7
Empire Records (1995,  PG-13)
8
Rock Star (2001,  R)
9
Cruel Intentions (1999,  R)
10
Cold Creek Manor (2003,  R)
11
Zoolander (2001,  PG-13)
12
Blade (1998,  R)
13
Board Heads (1998,  R)
14
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
15
The Big Hit (1998,  R)
16
That Thing You Do! (1996,  PG)
17
Now and Then (1995,  PG-13)
18
Without A Paddle (2004,  PG-13)
19
What Women Want (2001,  PG-13)
20
Eurotrip (2003,  R)
21
Grease (1978,  PG)
22
Grease 2 (1982,  PG)
23
Head Over Heels (2001,  PG-13)
24
Idle Hands (1999,  R)
25
The Object of My Affection (1998,  R)
26
She's All That (1999,  PG-13)
27
Sixteen Candles (1984,  PG)
28
Summer Catch (2001,  PG-13)
29
Super Troopers (2001,  R)
30
Weird Science (1985,  PG-13)
31
Wild America (1997,  PG)
32
A Christmas Story (1983,  PG)
33
Fight Club (1999,  R)
34
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
35
Fantastic Four (2005,  PG-13)
36
Wedding Crashers (2005,  R)
37
The Sweetest Thing (2002,  R)
38
50 First Dates (2004,  PG-13)
39
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
40
Can't Hardly Wait (1998,  PG-13)
41
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
42
The Mask (1994,  PG-13)
43
Not Another Teen Movie (2001,  R)
44
Superstar (1999,  PG-13)
45
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
46
White Chicks (2004,  PG-13)
47
Honey (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments