My Favorite Movies


  fb717984352's Rating My Rating
1
The Addiction (1995,  R)
2
Alicia (1994,  Unrated)
3
American Beauty (1999,  R)
4
American History X (1998,  R)
5
American Psycho (2000,  R)
6
Bad Lieutenant (1992,  R)
7
Batman (1989,  PG-13)
8
Blow (2001,  R)
9
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
10
Bully (2001,  R)
11
A Clockwork Orange (1971,  R)
12
Darkness (2004,  PG-13)
13
Dead Babies (2000,  R)
14
The Devil's Advocate (1997,  R)
15
The Devil's Rejects (2005,  R)
16
The Doors (1991,  R)
17
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
18
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
19
The Exorcist (1973,  R)
20
Eyes Wide Shut (1999,  R)
21
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
22
Fight Club (1999,  R)
23
From Hell (2001,  R)
24
Full Metal Jacket (1987,  R)
25
The Godfather (1972,  R)
26
GoodFellas (1990,  R)
27
Hard Candy (2006,  R)
28
Hitler: The Rise of Evil (2003,  Unrated)
29
Hostel (2006,  R)
30
House of 1000 Corpses (2003,  R)
31
Ken Park (2002,  Unrated)
32
Lost Highway (1997,  R)
33
The Machinist (2004,  R)
34
The Manson Family (2004,  Unrated)
35
Natural Born Killers (1994,  NC-17)
36
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
37
The Ninth Gate (1999,  R)
38
Pulp Fiction (1994,  R)
39
Requiem for a Dream (2000,  R)
40
Reservoir Dogs (1992,  R)
41
Rosemary's Baby (1968,  R)
42
Scent of a Woman (1992,  R)
43
Secret Window (2004,  PG-13)
44
Session 9 (2001,  R)
45
The Shining (1980,  R)
46
Sleepy Hollow (1999,  R)
47
StrangeLand (1998,  R)
48
Trainspotting (1996,  R)
49
V for Vendetta (2006,  R)
50
Wrong Turn (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments