My Favorite Movies
| fb718357259's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blue Gate Crossing (Lan se da men) (2003, Unrated) |
|
| 2 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Galaxy Express 999 (Ginga Tetsudô Three-Nine) (1979, PG) |
|
| 4 |
All About Lily Chou-Chou (Riri Shushu no subete) (2002, Unrated) |
|
| 5 |
Balzac and the Little Chinese Seamstress (2005, Unrated) |
|
| 6 |
Fa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love) (2001, PG) |
|
| 7 |
Always san-chôme no yûhi (Always - Sunset on Third Street) (2005, Unrated) |
|
| 8 |
Glasses (Megane) (2007, Unrated) |
|
| 9 |
Princess Raccoon (Operetta tanuki goten) (2005, Unrated) |
|
| 10 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 12 |
Kids Return (1996, Unrated) |
|
| 13 |
The Hairdresser's Husband (1992, R) |
|
| 14 |
Happy Together (1997, Unrated) |
|
| 15 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 16 |
Everyone Says I Love You (1996, R) |
|
| 17 |
Less Than Zero (1987, R) |
|
| 18 |
The Pianist (2002, R) |
|
| 19 |
Un Homme et une Femme (A Man and a Woman) (1966, Unrated) |


















