My Favorite Movies


  fb719064393's Rating My Rating
1
Somewhere in Time (1980,  PG)
2
Superman (1978,  PG)
3
300 (2007,  R)
4
Braveheart (1995,  R)
5
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
12
Dear Frankie (2005,  PG-13)
13
RocknRolla (2008,  R)
14
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
15
Timeline (2003,  PG-13)
16
Beowulf & Grendel (2005,  R)
17
Shattered (Butterfly on a Wheel) (2007,  R)
18
Attila (2001,  Unrated)
19
Mrs. Brown (1997,  PG)
20
Shadow Company (2007,  Unrated)
21
One More Kiss (1999,  Unrated)
22
The Miracle Match (2005,  Unrated)
23
Superman II (1981,  PG)
24
The Remains of the Day (1993,  PG)
25
Noises Off... (1992,  PG-13)
26
In the Gloaming (1997,  PG)
27
Deathtrap (1982,  PG)
28
Rear Window (1998,  R)
29
The Brooke Ellison Story (2004,  PG)
30
Above Suspicion (1995,  R)
31
Morning Glory (1993,  Unrated)
32
Anna Karenina (1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments