My Favorite Movies


  fb721245484's Rating My Rating
1
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
2
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
3
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
4
I, Robot (2004,  PG-13)
5
28 Days Later (2003,  R)
6
The Hours (2002,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
8
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
9
Big Fish (2003,  PG-13)
10
The Terminal (2004,  PG-13)
11
The Mummy (1999,  PG-13)
12
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
13
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
14
My Blueberry Nights (2007,  PG-13)
15
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
16
The Kite Runner (2008,  PG-13)
17
The Mist (2007,  R)
18
The Bucket List (2007,  PG-13)
19
El Orfanato (The Orphanage) (2007,  R)
20
10,000 B.C. (2008,  PG-13)
21
Midnight Eagle (Middonaito Îguru) (2007,  Unrated)
22
Tada, kimi wo aishiteru (Heavenly Forest) (2006,  Unrated)
23
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
24
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
25
Bride Wars (2009,  PG)
26
Seven Pounds (2008,  PG-13)
27
Marley & Me (2008,  PG)
28
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
29
Revolutionary Road (2008,  R)
30
Yes Man (2008,  PG-13)
31
Doubt (2008,  PG-13)
32
The Reader (2008,  R)
33
Okuribito (Departures) (2009,  PG-13)
34
Yôgisha X no kenshin, (Suspect X) (2008,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments