My Favorite Movies


  fb723438293's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
2
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
3
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
good.
4
Supercross (2005,  PG-13)
Supercross
i like anyh=thing with sophia bush in it.
5
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
the best movie of all time.
6
Message in a Bottle (1999,  PG-13)
7
The Notebook (2004,  PG-13)
8
Raise Your Voice (2004,  PG)
Raise Your Voice
the best movie in the world.
9
Table for Three (2009,  R)
10
The Hitcher (2007,  R)
11
The Narrows (2008,  R)
12
Point of Origin (2002,  Unrated)
13
Stay Alive (2006,  PG-13)
14
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
love this movie
15
Material Girls (2006,  PG)
Material Girls
love this movie
16
Cadet Kelly (2002,  Unrated)
Cadet Kelly
love this movie
17
The Perfect Man (2005,  PG)
The Perfect Man
i liked this movie
18
Freaky Friday (2003,  PG)
19
Bring It On (2000,  PG-13)
20
Bring It On Again (2004,  PG-13)
21
Finding Neverland (2004,  PG)
22
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
23
The Beach (2000,  R)
24
Blood Diamond (2006,  R)
25
The Return (2006,  PG-13)
26
Scream (1996,  R)
27
Scream 2 (1997,  R)
28
She's All That (1999,  PG-13)
29
Simply Irresistible (1999,  PG-13)
30
Cruel Intentions (1999,  R)
31
Harvard Man (2002,  R)
32
Suburban Girl (2007,  PG-13)
33
Brokeback Mountain (2005,  R)
34
Possession (2008,  PG-13)
35
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
36
Finding Nemo (2003,  G)
37
Forrest Gump (1994,  PG-13)
38
Mean Girls (2004,  PG-13)
39
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
40
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
41
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
42
Shrek (2001,  PG)
43
Transformers (2007,  PG-13)
44
Wedding Crashers (2005,  R)
45
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) (2002,  R)
46
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) (2006,  R)
47
Van Wilder: Freshman Year (2009,  R)
48
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
49
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
50
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
51
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
52
The Ring (2002,  PG-13)
53
Titanic (1997,  PG-13)
54
American Pie (1999,  R)
55
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
56
Shrek 2 (2004,  PG)
57
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
58
About a Boy (2002,  PG-13)
59
Horton Hears a Who! (2008,  G)
60
Up (2009,  PG)
61
The Day the Earth Stood Still (2008,  PG-13)
62
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
63
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
64
The Forbidden Kingdom (2008,  PG-13)
65
The Ruins (2008,  R)
66
Bedtime Stories (2008,  PG)
67
Prom Night (2008,  PG-13)
68
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (2009,  PG)
69
Baby Mama (2008,  PG-13)
70
Imagine That (2009,  PG)
71
The Tale of Despereaux (2008,  G)
The Tale of Despereaux
seen it. it was good
72
Superhero Movie (2008,  PG-13)
73
Howling VII: New Moon Rising (1995,  Unrated)
74
Marley & Me (2008,  PG)
75
The Unborn (2009,  PG-13)
76
Bride Wars (2009,  PG)
77
The Proposal (2009,  PG-13)
78
My Sister's Keeper (2009,  PG-13)
79
Not Easily Broken (2009,  PG-13)
80
The Hangover (2009,  R)
81
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
82
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
83
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
84
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
85
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
86
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
87
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
88
J.K. Rowling and the Birth of Harry Potter (2004,  Unrated)
89
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2011,  Unrated)
90
The Ring Two (2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments