My Favorite Movies


  fb723460150's Rating My Rating
1
Dead Poets Society (1989,  PG)
2
Into the Wild (2007,  R)
3
Reality Bites (1993,  PG-13)
4
Top Gun (1986,  PG)
5
Made in Heaven (1987,  PG)
6
Jerry Maguire (1996,  R)
7
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
8
Braveheart (1995,  R)
9
Pretty Woman (1990,  R)
10
Sapore di mare (Time for Loving) (1983,  Unrated)
11
Sapore di mare 2 - un anno dopo (1983,  Unrated)
12
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
13
There's Something About Mary (1998,  R)
14
Notting Hill (1999,  PG-13)
15
Four Weddings and a Funeral (1994,  R)
16
When Harry Met Sally (1989,  R)
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
18
Stand by Me (1986,  R)
19
Bad Boys (1995,  R)
20
Shrek (2001,  PG)
21
Mulan (1998,  G)
22
The Lion King (1994,  G)
23
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
24
Pulp Fiction (1994,  R)
25
The Illusionist (2006,  PG-13)
26
The Last Samurai (2003,  R)
27
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
28
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
29
The Truman Show (1998,  PG)
30
Trainspotting (1996,  R)
31
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
32
Young Frankenstein (1974,  PG)
33
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments