My Favorite Movies


  fb725272553's Rating My Rating
1
Aliens (1986,  R)
2
The Crow (1994,  R)
3
Blade Runner (1982,  R)
4
Mallrats (1995,  R)
5
Back to the Future (1985,  PG)
6
Blind Fury (1990,  R)
Blind Fury
A blind man with a sword. Simple genius.
7
Crash and Burn (1990,  Unrated)
8
The Lost Boys (1987,  R)
9
Split Second (1992,  R)
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
11
Clerks (1994,  R)
12
Pulp Fiction (1994,  R)
13
Sin City (2005,  R)
14
Hardware (1990,  R)
15
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
16
The Host (Gwoemul) (2007,  R)
17
Wayne's World (1992,  PG-13)
18
Superbad (2007,  R)
19
The Goonies (1985,  PG)
20
Pitch Black (2000,  R)
21
Transformers (2007,  PG-13)
22
The Breakfast Club (1985,  R)
23
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
24
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
25
The Matrix (1999,  R)
26
Cyborg (1989,  R)
27
Enemy of the State (1998,  R)
28
Top Gun (1986,  PG)
29
X-Men (2000,  PG-13)
30
Zoolander (2001,  PG-13)
31
Batman (1989,  PG-13)
32
The Princess Bride (1987,  PG)
33
The Shawshank Redemption (1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments