My Favorite Movies


  fb725894712's Rating My Rating
1
Persona (1966,  Unrated)
2
Höstsonaten (Autumn Sonata) (1978,  R)
3
Sophie (1992,  Unrated)
4
Faithless (2001,  R)
5
Nattvardsgästerna (Winter Light) (1962,  Unrated)
6
Viskningar och Rop (Cries and Whispers) (1972,  R)
7
Fanny och Alexander (Fanny and Alexander) (1982,  R)
8
The Seventh Seal (,  Unrated)
9
Såsom i en Spegel (Through A Glass Darkly) (1961,  Unrated)
10
The Silence (1963,  Unrated)
11
Run Lola Run (Lola rennt) (1999,  R)
12
The Sea Inside (Mar Adentro) (The Sea Within) (2004,  PG-13)
13
Tacones Lejanos (High Heels) (1991,  R)
14
Todo Sobre Mi Madre (All About My Mother) (1999,  R)
15
The Flower of My Secret (La Flor de mi secreto) (1995,  R)
16
Deconstructing Harry (1997,  R)
17
Husbands and Wives (1992,  R)
18
Manhattan Murder Mystery (1993,  PG)
19
Hollywood Ending (2002,  PG-13)
20
Annie Hall (1977,  PG)
21
September (1987,  PG)
22
Play It Again, Sam (1972,  PG)
23
Match Point (2005,  R)
24
Radio Days (1987,  PG)
25
Interiors (1978,  PG)
26
Saraband (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments