My Favorite Movies


  fb726389113's Rating My Rating
1
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
2
Die Hard (1988,  R)
3
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
4
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
5
The Dinner Game (Le Dīner de cons) (1999,  PG-13)
6
Nos jours heureux (2007,  Unrated)
7
Se souvenir des belles choses (Beautiful Memories) (2003,  Unrated)
8
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise (1987,  PG-13)
9
Revenge of the Nerds (1984,  R)
10
Revenge of the Nerds IV: Nerds in Love (1994,  R)
11
Revenge of the Nerds III: The Next Generation (1992,  R)
12
They Call Me Trinity (Lo chiamavano Trinitą) (1970,  G)
13
Trinity Is Still My Name (...continuavano a chiamarlo Trinitą) (1971,  Unrated)
14
Miami Supercops (1985,  PG)
15
Io sto con gli ippopotami (I'm for the Hippopotamus) (1979,  Unrated)
16
Who Finds a Friend Finds a Treasure (,  Unrated)
17
Pił forte, ragazzi! (All The Way Boys) (Plane Crazy) (1972,  PG)
18
Who Finds a Friend Finds a Treasure (,  Unrated)
19
Trinity Is Still My Name (,  Unrated)
20
Le Gendarme de St. Tropez (1964,  Unrated)
21
Gendarme et les gendarmettes, Le (1982,  Unrated)
22
Gendarme ą New York, Le (1965,  Unrated)
23
Gendarme et les extra-terrestres, Le (1979,  Unrated)
24
Le Gendarme se Marie (1968,  Unrated)
25
Gendarme en balade, Le (1970,  Unrated)
26
American Pie (1999,  R)
27
American Pie 2 (2001,  R)
28
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
29
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
30
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
31
The Children of Huang Shi (2008,  R)
32
Crime Busters (Due superpiedi quasi piatti) (1976,  Unrated)
33
Un Genio, Due Compari, un Pollo (A Genius, Two Friends, and an Idiot) (Nobody's the Greatest) (1975,  Unrated)
34
I due superpiedi quasi piatti (Two Supercops) (1976,  PG)
35
My Name Is Nobody (Il mio nome č Nessuno) (1973,  PG)
36
21 (2008,  PG-13)
37
8 Mile (2002,  R)
38
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
39
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
40
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
41
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
42
There's Something About Mary (1998,  R)
43
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
44
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
45
Braveheart (1995,  R)
46
Rocky (1976,  PG)
47
The Longest Yard (2005,  PG-13)
48
Click (2006,  PG-13)
49
Lucky Luke: Renegade (,  PG)
50
Lucky Luke: Renegado (,  PG)
51
Lucky Luke : Mr Joseph (,  Unrated)
52
Lucky Luke : Ghost Train (,  Unrated)
53
Lucky Luke : Caffe Ole (,  Unrated)
54
Lucky Luke : Nobody's Fool (,  Unrated)
55
Lucky Luke : Ma Dalton (,  Unrated)
56
Lucky Luke : Luke's Fiancee (,  Unrated)
57
Lucky Luke : Rides Again (,  G)
58
Lucky Luke (1991,  Unrated)
59
Bad Boys II (2003,  R)
60
The Incredibles (2004,  PG)
61
School of Rock (2003,  PG-13)
62
Scary Movie (2000,  R)
63
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
64
Gladiator (2000,  R)
65
Shrek 2 (2004,  PG)
66
The Last Boy Scout (1991,  R)
67
Bulletproof (1996,  R)
68
Reign Over Me (2007,  R)
Reign Over Me
a voir
69
L'Incruste (2004,  Unrated)
L'Incruste
mouƩ pas mal

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments