You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
ONLY GOOD ONES IVE SEEN
by
trisha
movies I own
by
Amy
Films I Saw More Than Once At The Cinema
by
Rebecca
Top 5 Best Superhero Movies
by
Hashim
Best Superhero Movies
by
John
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Kuen
fb727556902's Rating
My Rating
1
X-Men
(2000, PG-13)
:}
2
X2
(2003, PG-13)
3
Be With You (Ima, ai ni yukimasu)
(2004, Unrated)
4
Take the Lead
(2006, PG-13)
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
6
Iron Man
(2008, PG-13)
7
What Happens in Vegas
(2008, PG-13)
8
The Wild
(2006, G)
9
Eight Below
(2006, PG)
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
11
Mr. & Mrs. Smith
(2005, PG-13)
12
10,000 B.C.
(2008, PG-13)
13
The Devil Wears Prada
(2006, PG-13)
14
The Lake House
(2006, PG)
15
Transformers
(2007, PG-13)
16
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010)
(, Unrated)
17
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
18
Shark Tale
(2004, PG)
19
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)
(2001, PG)
20
Spider-Man 2
(2004, PG-13)
21
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
(2008, PG)
22
Spider-Man
(2002, PG-13)
23
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
(2005, PG)
24
X-Men: The Last Stand
(2006, PG-13)
25
The Holiday
(2006, PG-13)
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
27
Fu Zi (After This Our Exile)
(2006, Unrated)
28
Bo bui gai wak (Rob-B-Hood) (Robin-B-Hood)
(2006, Unrated)
29
Ci qing (Mandala) (Spider Lilies)
(2006, Unrated)
30
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
32
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
33
Men in Black II
(2002, PG-13)
34
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D)
(1993, PG)
35
Spider-Man 3
(2007, PG-13)
36
Step Up
(2006, PG-13)
37
Titanic
(1997, PG-13)
38
Step Up 2 the Streets
(2008, PG-13)
39
Superman Returns
(2006, PG-13)
40
The Simpsons Movie
(2007, PG-13)
41
Duk ga si oi (Marriage With a Fool)
(2006, Unrated)
42
Hei kek ji wong (The King of Comedy)
(1999, Unrated)
43
Baak bin sing gwan (Sixty Million Dollar Man)
(1995, Unrated)
44
Tao xue wei long (Fight Back to School)
(1991, Unrated)
45
Tao xue wei long 2 (Fight Back to School II)
(1992, Unrated)
46
Tang Bohu dian Qiuxiang (Flirting Scholar) (Tang Bohu dian Qiuxiang)
(1993, Unrated)
47
Kung Fu Hustle
(2005, R)
48
Toy Story
(1995, G)
49
Toy Story 2
(1999, G)
50
Toy Story 3
(, Unrated)
51
Luk lau hau joh (Truth or Dare: 6th Floor Rear Flat)
(2003, Unrated)
52
Repli-Kate
(2002, R)
53
Mong bat liu (Lost in Time)
(2003, PG)
54
Quill
(2004, Unrated)