My Favorite Movies


  fb727699317's Rating My Rating
1
A Clockwork Orange (1971,  R)
2
Alien (1979,  R)
3
Aliens (1986,  R)
4
The Warriors (1979,  R)
5
Dawn of the Dead (1979,  R)
6
Blade (1998,  R)
7
Caddyshack (1980,  R)
8
Stripes (1981,  R)
9
Heavy Metal (1981,  R)
10
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
11
Logan's Run (2012,  Unrated)
12
Logan's Run (1976,  PG)
13
Blade Runner (1982,  R)
14
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
15
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
16
Akira (1988,  R)
17
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) (1985,  Unrated)
18
Planet of the Apes (1968,  PG)
19
2001: A Space Odyssey (1968,  G)
20
The Terminator (1984,  R)
21
Predator (1987,  R)
22
Highlander (1986,  R)
23
Braveheart (1995,  R)
24
Pathfinder (2007,  R)
25
Breaking Away (1979,  PG)
26
Phantasm (1979,  R)
27
Kenny & Company (1976,  PG)
28
The Beastmaster (1982,  PG)
29
Willow (1988,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments