My Favorite Movies
| fb729191026's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
8 1/2 (1963, Unrated) |
|
|
| 2 |
Yojimbo (1961, Unrated) |
|
|
| 3 |
Only Angels Have Wings (1939, Unrated) |
|
|
| 4 |
Psycho (1960, R) |
|
|
| 5 |
Citizen Kane (1941, PG) |
|
|
| 6 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964, PG) |
|
|
| 7 |
The Searchers (1956, Unrated) |
|
|
| 8 |
Some Like It Hot (1959, Unrated) |
|
|
| 9 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 10 |
Sympathy for the Underdog (2005, Unrated) |
|


