My Favorite Movies


  fb735905725's Rating My Rating
1
Bad Education (La Mala educación) (2004,  NC-17)
2
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004,  PG-13)
3
My Own Private Idaho (1991,  R)
4
Kinky Boots (2006,  PG-13)
5
Breakfast on Pluto (2005,  R)
6
Mother India (1957,  Unrated)
7
Todo Sobre Mi Madre (All About My Mother) (1999,  R)
8
What Ever Happened to Baby Jane? (1960,  Unrated)
9
A Clockwork Orange (1971,  R)
10
Chocolat (2000,  PG-13)
11
The Sound of Music (1965,  G)
12
The Seven Year Itch (1955,  Unrated)
13
Le Mépris (Contempt) (2008,  Unrated)
14
Toy Story (1995,  G)
15
Shrek (2001,  PG)
16
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
17
Shrek 2 (2004,  PG)
18
Rush Hour (1998,  PG-13)
19
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
20
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
21
The Naked Civil Servant (1975,  Unrated)
22
Bedrooms and Hallways (1999,  Unrated)
23
Sixth Happiness (1997,  Unrated)
24
Legally Blonde (2001,  PG-13)
25
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
26
The Virgin Suicides (2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments