My Favorite Movies


  fb738072258's Rating My Rating
1
Wedding Crashers (2005,  R)
2
Braveheart (1995,  R)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
4
Transformers (2007,  PG-13)
5
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
6
Forrest Gump (1994,  PG-13)
7
Shrek (2001,  PG)
8
Made of Honor (2008,  PG-13)
9
Walking on Water (2002,  Unrated)
10
Munich (2005,  R)
11
Gladiator (2000,  R)
12
The Departed (2006,  R)
13
V for Vendetta (2006,  R)
14
300 (2007,  R)
15
Blood Diamond (2006,  R)
16
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
17
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
18
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
19
Break Up (1998,  R)
20
Man on Fire (2004,  R)
21
Before the Rain (Pred dozhdot) (1994,  Unrated)
22
Mediterraneo (1991,  R)
23
The Monster (Il Mostro) (1996,  R)
24
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
25
Children of Men (2006,  R)
26
Babel (2006,  R)
27
The Constant Gardener (2005,  R)
28
The Order (2002,  R)
29
The Order (The Sin Eater) (2003,  R)
30
Il Piccolo diavolo (The Little Devil) (1988,  Unrated)
31
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) (2006,  Unrated)
32
Bunuel and King Solomon's Table (2001,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments