Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb738235636's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith 5.0 Stars
i basically love this movie
Click to Rate
2
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
The Bourne Identity 5.0 Stars
i luv this movie so much
Click to Rate
3
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy 5.0 Stars
i luv these movies
Click to Rate
4
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum 5.0 Stars
this movie is sooo awesome
Click to Rate
5
One Night With the King (2006,  PG)
One Night With the King 5.0 Stars
one of my favorite movies of all time...i love it so much
Click to Rate
6
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man 5.0 Stars
i luv it, its so hilarious
Click to Rate
7
Sydney White (2007,  PG-13)
Sydney White 5.0 Stars
so hilarious! i love amanda bynes!
Click to Rate
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
i love this movie so much
Click to Rate
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
The Illusionist (2006,  PG-13)
The Illusionist 5.0 Stars
definitely was not expecting it to turn out like that...i loved it
Click to Rate
11
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
Click to Rate
12
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
The Mask of Zorro 5.0 Stars
yup, this is a good one
Click to Rate
13
The Legend of Zorro (2005,  PG)
The Legend of Zorro 5.0 Stars
seen it so many times and i still love it!!
Click to Rate
14
Fool's Gold (Fools Gold) (2008,  PG-13)
Click to Rate
15
Shooter (2007,  R)
Click to Rate
16
Batman Begins (2005,  PG-13)
Batman Begins 4.5 Stars
definitely my favorite 'super hero'
Click to Rate
17
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers 5.0 Stars
it is actually very funny
Click to Rate
18
Bandidas (,  Unrated)
Click to Rate
19
Martian Child (2007,  PG)
Click to Rate
20
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
21
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
i love this movie so much
Click to Rate
22
August Rush (2007,  PG)
August Rush 4.5 Stars
i love it sooo much!!
Click to Rate
23
The Sound of Music (1965,  G)
The Sound of Music 4.5 Stars
love this movie
Click to Rate
24
Mona Lisa Smile (2003,  PG-13)
Click to Rate
25
The Lake House (2006,  PG)
The Lake House 4.5 Stars
i really liked this movie even though it was confusing at first
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments