My Favorite Movies
| fb739660113's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 2 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 3 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 4 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 5 |
Revolutionary Road (2008, R) |
|
| 6 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 7 |
28 Weeks Later... (2007, R) |
|
| 8 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001, R) |
|
| 10 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 11 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Truman Show (1998, PG) |
|
| 13 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 14 |
Planet of the Apes (2001, PG-13) |
|
| 15 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 16 |
Step Up 2 the Streets (2008, PG-13) |
|
| 17 |
Make It Happen (2008, PG-13) |
|
| 18 |
Center Stage (2000, PG-13) |
|
| 19 |
Center Stage: Turn It Up (2008, PG-13) |
|
| 20 |
Love N' Dancing (2008, PG-13) |
|
| 21 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 22 |
Angels & Demons (2009, PG-13) |
|
| 23 |
Dance Subaru (2009, Unrated) |
|
| 24 |
El Orfanato (The Orphanage) (2007, R) |
|
| 25 |
The Piano Teacher (La Pianiste) (2001, R) |
|
| 26 |
Ghost (1990, R) |
|
| 27 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 28 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 29 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 30 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 31 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 32 |
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010, Unrated) |
|
| 33 |
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2011, Unrated) |
|
| 34 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004, PG) |
|
| 35 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 36 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, PG-13) |
|
| 37 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 38 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 39 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 40 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 41 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 42 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 43 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 44 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 45 |
Choke (2008, R) |
|
| 46 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 47 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 48 |
Ocean's Thirteen (2007, PG-13) |
|
| 49 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
| 50 |
Charlie's Angels - Full Throttle (2003, PG-13) |
|
| 51 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 52 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 53 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
| 54 |
The Final Destination (2009, R) |
|
| 55 |
Saw (2004, R) |
|
| 56 |
Saw II (2005, R) |
|
| 57 |
Saw III (2006, R) |
|
| 58 |
Saw IV (2007, R) |
|
| 59 |
Saw V (2008, R) |
|
| 60 |
Saw VI (2009, R) |
|
| 61 |
Coraline (2009, PG) |
|
| 62 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 63 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 64 |
Hide and Seek (2005, R) |
|
| 65 |
Fragments (Winged Creatures) (2008, R) |
|
| 66 |
Knowing (2009, PG-13) |
|
| 67 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 68 |
National Treasure: Book of Secrets (2007, PG) |
|
| 69 |
Lord of War (2005, R) |
|
| 70 |
Next (2007, PG-13) |
|
| 71 |
The Weather Man (2005, R) |
|
| 72 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
| 73 |
Matchstick Men (2003, PG-13) |
|
| 74 |
8MM (1999, R) |
|
| 75 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
| 76 |
Collateral (2004, R) |
|
| 77 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 78 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 79 |
Mission: Impossible III (2006, PG-13) |
|
| 80 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 81 |
Pure (2002, Unrated) |
|
| 82 |
Silk (2007, R) |
|
| 83 |
The Hole (2001, R) |
|
| 84 |
Atonement (2007, R) |
|
| 85 |
The Edge of Love (2008, R) |
|
| 86 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 87 |
The Duchess (2008, PG-13) |
|
| 88 |
The Pianist (2002, R) |
|
| 89 |
Alone (2007, Unrated) |
|
| 90 |
Alone (Faet ) (, Unrated) |
|
| 91 |
Shutter (They Are Around Us) (2004, R) |
|
| 92 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 93 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008, PG) |
|
| 94 |
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010, Unrated) |
|
| 95 |
The Others (2001, PG-13) |
|
| 96 |
The Hours (2002, PG-13) |
|
| 97 |
Frida (2002, R) |
|
| 98 |
Penelope (2006, PG) |
|
| 99 |
Becoming Jane (2007, PG) |
|
| 100 |
The Last King of Scotland (2006, R) |
|
| 101 |
Wanted (2008, R) |
|
| 102 |
Scoop (2006, PG-13) |
|
| 103 |
He's Just Not That Into You (2009, PG-13) |
|
| 104 |
The Other Boleyn Girl (2008, PG-13) |
|
| 105 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 106 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 107 |
The Island (2005, PG-13) |
|
| 108 |
Match Point (2005, R) |
|
| 109 |
In Good Company (2004, PG-13) |
|
| 110 |
The Nanny Diaries (2007, PG-13) |
|
| 111 |
Girl With a Pearl Earring (2003, PG-13) |
|
| 112 |
The Perfect Score (2004, PG-13) |
|
| 113 |
A Good Woman (2006, PG) |
|
| 114 |
The Curious Case of Benjamin Button (2008, PG-13) |
|
| 115 |
Land of the Lost (2009, PG-13) |
|
| 116 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 117 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 118 |
Music and Lyrics (2007, PG-13) |
|
| 119 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 120 |
The Reader (2008, R) |
|
| 121 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 122 |
Tuesdays with Morrie (1999, Unrated) |
|
| 123 |
The Five People You Meet in Heaven (2004, Unrated) |
|
| 124 |
Oprah Winfrey Presents: Mitch Albom's For One More Day (2007, Unrated) |
|
| 125 |
The Memory Keeper's Daughter (2008, G) |
|
| 126 |
My Sister's Keeper (2009, PG-13) |
|
| 127 |
Domino (2005, R) |
|
| 128 |
Rise: Blood Hunter (2007, R) |
|
| 129 |
A.I. Artificial Intelligence (2001, PG-13) |
|
| 130 |
Wai sing (Besieged City) (2008, Unrated) |
|
| 131 |
Exorcist - The Beginning (2004, R) |
|
| 132 |
Eagle Eye (2008, PG-13) |
|
| 133 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
| 134 |
The Eye (Gin gwai) (2002, R) |
|
| 135 |
The Eye 2 (Gin gwai 2) (2004, R) |
|
| 136 |
The Eye 3 (2008, Unrated) |
|
| 137 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 138 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
| 139 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
| 140 |
.45 (2006, R) |
|
| 141 |
The Messenger: The Story of Joan of Arc (1999, R) |
|
| 142 |
Ultraviolet (2006, PG-13) |
|
| 143 |
Sun Taam (Mad Detective) (2008, Unrated) |
|
| 144 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 145 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 146 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 147 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 148 |
Enemy at the Gates (2001, R) |
|
| 149 |
Alfie (2004, R) |
|
| 150 |
All The King's Men (2006, PG-13) |
|
| 151 |
My Blueberry Nights (2007, PG-13) |
|
| 152 |
Breaking and Entering (2007, R) |
|
| 153 |
Sleuth (2007, R) |
|
| 154 |
Public Enemies (2009, R) |
|
| 155 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 156 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
| 157 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 158 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
| 159 |
Just My Luck (2006, PG-13) |
|
| 160 |
I Know Who Killed Me (2007, R) |
|
| 161 |
Troy (2004, R) |
|
| 162 |
Terminator Salvation (2009, PG-13) |
|
| 163 |
War, Inc. (2008, R) |
|
| 164 |
Material Girls (2006, PG) |
|
| 165 |
The Perfect Man (2005, PG) |
|
| 166 |
Confessions of a Shopaholic (2009, PG) |
|
| 167 |
1408 (2007, PG-13) |
|
| 168 |
Grace Is Gone (2007, PG-13) |
|
| 169 |
The Contract (2006, R) |
|
| 170 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 171 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 172 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
| 173 |
Gone Baby Gone (2007, R) |
|
| 174 |
Bride Wars (2009, PG) |
|
| 175 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 176 |
Fool's Gold (Fools Gold) (2008, PG-13) |
|
| 177 |
My Best Friend's Girl (2008, R) |
|
| 178 |
The Skeleton Key (2005, PG-13) |
|
| 179 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 180 |
Rachel Getting Married (2008, R) |
|
| 181 |
Changeling (2008, R) |
|
| 182 |
Beowulf (2007, PG-13) |
|
| 183 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
| 184 |
A Mighty Heart (2007, R) |
|
| 185 |
Speed Racer (2008, PG) |
|
| 186 |
The Addams Family (1991, PG-13) |
|
| 187 |
Addams Family Values (1993, PG-13) |
|
| 188 |
The Brothers Bloom (2009, PG-13) |
|
| 189 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 190 |
The Jacket (2005, R) |
|
| 191 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 192 |
Unbreakable (2000, PG-13) |
|
| 193 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 194 |
The Happening (2008, R) |
|
| 195 |
Up (2009, PG) |
|
| 196 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 197 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 198 |
The Matrix Revisited (2001, R) |
|
| 199 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 200 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 201 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 202 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 203 |
X-Men Origins - Wolverine (2009, PG-13) |
|
| 204 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 205 |
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level) (2005, PG-13) |
|
| 206 |
Blade (1998, R) |
|
| 207 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
| 208 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
| 209 |
Inside Man (2006, R) |
|
| 210 |
Children of Men (2006, R) |
|
| 211 |
Shoot 'Em Up (2007, R) |
|
| 212 |
Sin City (2005, R) |
|
| 213 |
Sin City 2 (, Unrated) |
|
| 214 |
Marley & Me (2008, PG) |
|
| 215 |
The Break-Up (2006, PG-13) |
|
| 216 |
Management (2009, R) |
|
| 217 |
Rumor Has It (2005, PG-13) |
|
| 218 |
Derailed (2005, R) |
|
| 219 |
Friends With Money (2006, R) |
|
| 220 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 221 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|
| 222 |
Hellboy (2004, PG-13) |
|
| 223 |
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) (2008, PG-13) |
|
| 224 |
300 (2007, R) |
|
| 225 |
New In Town (2009, PG) |
|
| 226 |
Bee Movie (2007, PG) |
|
| 227 |
Miss Potter (2007, PG) |
|
| 228 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 229 |
Toy Story 2 (1999, G) |
|
| 230 |
Toy Story 3 (2010, Unrated) |
|
| 231 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 232 |
The Kite Runner (2008, PG-13) |
|
| 233 |
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) (2008, PG-13) |
|
| 234 |
Hostel (2006, R) |
|
| 235 |
Hostel: Part II (2007, R) |
|
| 236 |
Captivity (2007, R) |
|
| 237 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 238 |
Apocalypto (2006, R) |
|
| 239 |
10,000 B.C. (2008, PG-13) |
|
| 240 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
| 241 |
The Quiet (2006, R) |
|
| 242 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
| 243 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007, PG) |
|
| 244 |
Meet Bill (2008, R) |
|
| 245 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 246 |
Good Luck Chuck (2007, R) |
|
| 247 |
Into the Blue (2005, PG-13) |
|
| 248 |
Awake (2007, R) |
|
| 249 |
The Ten (2007, R) |
|
| 250 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007, PG-13) |
|
| 251 |
Powder Blue (2008, R) |
|
| 252 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
| 253 |
Cellular (2004, PG-13) |
|
| 254 |
The Rules of Attraction (2002, R) |
|
| 255 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 256 |
What Just Happened? (2008, R) |
|
| 257 |
In the Land of Women (2007, PG-13) |
|
| 258 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 259 |
The Twilight Saga: New Moon (2009, PG-13) |
|
| 260 |
Speak (2004, Unrated) |
|
| 261 |
The Messengers (2007, PG-13) |
|
| 262 |
Marie Antoinette (2006, PG-13) |
|
| 263 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 264 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
| 265 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
| 266 |
Spider-Man 4 (2011, Unrated) |
|
| 267 |
New York, I Love You (2009, R) |
|
| 268 |
Love and Other Disasters (2006, R) |
|
| 269 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 270 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 271 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 272 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 273 |
Smart People (2008, R) |
|
| 274 |
Hard Candy (2006, R) |
|
| 275 |
An American Crime (2007, R) |
|
| 276 |
The Tracey Fragments (2007, R) |
|
| 277 |
Australia (2008, PG-13) |
|
| 278 |
Swordfish (2001, R) |
|
| 279 |
Deception (2008, R) |
|
| 280 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 281 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 282 |
Robots (2005, PG) |
|
| 283 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 284 |
Incendiary (2009, R) |
|
| 285 |
The Children of Huang Shi (2008, R) |
|
| 286 |
August Rush (2007, PG) |
|
| 287 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 288 |
Synecdoche, New York (2008, R) |
|
| 289 |
The Last House on the Left (2009, R) |
|
| 290 |
P2 (2007, R) |
|
| 291 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
| 292 |
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007, R) |
|
| 293 |
The Spirit (2008, PG-13) |
|
| 294 |
Live! (2007, R) |
|
| 295 |
Trust the Man (2006, R) |
|
| 296 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 297 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
| 298 |
The Women (2008, PG-13) |
|
| 299 |
We Own the Night (2007, R) |
|
| 300 |
Cleaner (2008, R) |
|
| 301 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 302 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 303 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
| 304 |
Personal Effects (2009, R) |
|
| 305 |
Stardust (2007, PG-13) |
|
| 306 |
What Lies Beneath (2000, PG-13) |
|
| 307 |
I Could Never Be Your Woman (2007, PG-13) |
|
| 308 |
Unfaithful (2002, R) |
|
| 309 |
Shall We Dance (2004, PG-13) |
|
| 310 |
I'm Not There (2007, R) |
|
| 311 |
The Hoax (2007, R) |
|
| 312 |
The Hunting Party (2007, R) |
|
| 313 |
The Flock (2008, R) |
|
| 314 |
Romeo + Juliet (1996, PG-13) |
|
| 315 |
Evening (2007, PG-13) |
|
| 316 |
The Rainmaker (1997, PG-13) |
|
| 317 |
Les Miserables (1998, PG-13) |
|
| 318 |
Brokedown Palace (1999, PG-13) |
|
| 319 |
U Turn (1997, R) |
|
| 320 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 321 |
Dark Matter (2008, R) |
|
| 322 |
Stuck On You (2003, PG-13) |
|
| 323 |
Adaptation (2002, R) |
|
| 324 |
Death Becomes Her (1992, PG-13) |
|
| 325 |
Rendition (2007, R) |
|
| 326 |
Lions for Lambs (2007, R) |
|
| 327 |
Obsessed (2009, PG-13) |
|
| 328 |
Prom Night (2008, PG-13) |
|
| 329 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 330 |
RocknRolla (2008, R) |
|
| 331 |
The Human Contract (2008, R) |
|
| 332 |
The Reaping (2007, R) |
|
| 333 |
The Gospel (2005, PG) |
|
| 334 |
Bone Deep (2010, Unrated) |
|
| 335 |
88 Minutes (2008, R) |
|
| 336 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
| 337 |
The Wicker Man (2006, PG-13) |
|
| 338 |
Joan of Arc (1999, Unrated) |
|
| 339 |
Joy Ride (Road Kill) (2001, R) |
|
| 340 |
The Glass House (2001, PG-13) |
|
| 341 |
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (2006, PG-13) |
|
| 342 |
Walk all Over Me (2007, R) |
|
| 343 |
In a Dark Place (2007, R) |
|
| 344 |
Night Train (2009, R) |
|
| 345 |
My Mom's New Boyfriend (2008, PG-13) |
|
| 346 |
The Deal (2008, R) |
|
| 347 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 348 |
Fade to Black (2004, R) |
|
| 349 |
Dreamgirls (2006, PG-13) |
|
| 350 |
Frost/Nixon (2008, R) |
|
| 351 |
The Air I Breathe (2008, R) |
|
| 352 |
Hollow Man (2000, R) |
|
| 353 |
Taking Chance (2009, Unrated) |
|
| 354 |
Death Sentence (2007, R) |
|
| 355 |
Trapped (2002, R) |
|
| 356 |
The Magic 7 (2007, Unrated) |
|
| 357 |
Losing Chase (1995, R) |
|
| 358 |
Quicksilver (1986, PG) |
|
| 359 |
Where the Truth Lies (2005, Unrated) |
|
| 360 |
The Air Up There (1994, PG) |
|
| 361 |
Confess (2005, R) |
|
| 362 |
The Departed (2006, R) |
|
| 363 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 364 |
Max Payne (2008, PG-13) |
|
| 365 |
Shooter (2007, R) |
|
| 366 |
Four Brothers (2005, R) |
|
| 367 |
The Perfect Storm (2000, PG-13) |
|
| 368 |
Invincible (2006, PG) |
|
| 369 |
The Truth About Charlie (2002, PG-13) |
|
| 370 |
The Fighter (2011, Unrated) |
|
| 371 |
Overnight (2004, R) |
|
| 372 |
What Doesn't Kill You (2008, R) |
|
| 373 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 374 |
Paris Je T'aime (2007, R) |
|
| 375 |
Anywhere But Here (2000, PG-13) |
|
| 376 |
Goya's Ghosts (2007, R) |
|
| 377 |
Firewall (2006, PG-13) |
|
| 378 |
A History of Violence (2005, R) |
|
| 379 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 380 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
| 381 |
Snakes on a Plane (2006, R) |
|
| 382 |
Kiss of Death (1995, R) |
|
| 383 |
Freedomland (2006, R) |
|
| 384 |
Deep Blue Sea (1999, R) |
|
| 385 |
Hulk (2003, PG-13) |
|
| 386 |
Catwoman (2004, PG-13) |
|
| 387 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 388 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 389 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 390 |
Defiance (2009, R) |
|
| 391 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 392 |
Road to Perdition (2002, R) |
|
| 393 |
Flashbacks of a Fool (2008, R) |
|
| 394 |
Munich (2005, R) |
|
| 395 |
Elizabeth (1998, R) |
|
| 396 |
Infamous (2006, R) |
|
| 397 |
Enduring Love (2004, R) |
|
| 398 |
Fateless (2006, R) |
|
| 399 |
Miracle Dogs (2007, Unrated) |
|
| 400 |
The Devil's Dominoes (2007, Unrated) |
|
| 401 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 402 |
Cashback (2007, R) |
|
| 403 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
| 404 |
Flawless (2008, PG-13) |
|
| 405 |
Mr. Brooks (2007, R) |
|
| 406 |
Bedtime Stories (2008, PG) |
|
| 407 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 408 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 409 |
You Don't Mess with the Zohan (2008, PG-13) |
|
| 410 |
Reign Over Me (2007, R) |
|
| 411 |
Funny People (2009, R) |
|
| 412 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 413 |
Tropic Thunder (2008, R) |
|
| 414 |
The Heartbreak Kid (2007, R) |
|
| 415 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 416 |
Madagascar: Escape 2 Africa (2008, PG) |
|
| 417 |
Star Trek (2009, PG-13) |
|
| 418 |
Blood: The Last Vampire (2009, R) |
|
| 419 |
The Uninvited (4 Inyong shiktak) (2003, Unrated) |
|
| 420 |
Charlie Wilson's War (2007, R) |
|
| 421 |
Elizabeth: The Golden Age (2007, PG-13) |
|
| 422 |
Closer (2004, R) |
|
| 423 |
The International (2009, R) |
|
| 424 |
Confessions of a Dangerous Mind (2002, R) |
|
| 425 |
Funny Games (2008, R) |
|
| 426 |
Eastern Promises (2007, R) |
|
| 427 |
Babel (2006, R) |
|
| 428 |
Doubt (2008, PG-13) |
|
| 429 |
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (2009, PG) |
|
| 430 |
Julie & Julia (2009, PG-13) |
|
| 431 |
The Wedding Date (2005, PG-13) |
|
| 432 |
Enchanted (2007, PG) |
|
| 433 |
Sunshine Cleaning (2009, R) |
|
| 434 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 435 |
The Outsider (2002, R) |
|
| 436 |
21 Grams (2003, R) |
|
| 437 |
The Ring Two (2005, PG-13) |
|
| 438 |
Stay (2005, R) |
|
| 439 |
King Kong: Peter Jackson's Production Diaries (2005, Unrated) |
|
| 440 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 441 |
The Painted Veil (2006, PG-13) |
|
| 442 |
The Darjeeling Limited (2007, R) |
|
| 443 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 444 |
Behind Enemy Lines (2001, PG-13) |
|
| 445 |
You, Me and Dupree (2006, PG-13) |
|
| 446 |
Cars (2006, G) |
|
| 447 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 448 |
The Invasion (2007, PG-13) |
|
| 449 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 450 |
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus (2006, R) |
|
| 451 |
Cold Mountain (2003, R) |
|
| 452 |
Birth (2004, R) |
|
| 453 |
Bewitched (2005, PG-13) |
|
| 454 |
Margot at the Wedding (2007, R) |
|
| 455 |
Pride and Glory (2008, R) |
|
| 456 |
The Interpreter (2005, PG-13) |
|
| 457 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 458 |
The Incredible Hulk (2008, PG-13) |
|
| 459 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |








































































































































































































































































































































































































































































