My Favorite Movies


  fb739741056's Rating My Rating
1
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
2
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
3
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
4
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
5
The Virgin Suicides (2000,  R)
6
V for Vendetta (2006,  R)
7
Dancer in the Dark (2000,  R)
8
Full Metal Jacket (1987,  R)
9
The Shining (1980,  R)
10
Yellow Submarine (1968,  G)
11
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) (2006,  PG)
12
Marie Antoinette (2006,  PG-13)
13
Alice in Wonderland (1951,  G)
14
Tideland (2006,  R)
15
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
16
La Science des Rêves (The Science of Sleep) (2006,  R)
17
Dr. Seuss - The Cat in the Hat (2003,  PG)
18
A Little Princess (1995,  G)
19
Chelsea on the Rocks (2009,  R)
20
I Am Sam (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments