My Favorite Movies


  fb742482644's Rating My Rating
1
Beauty and the Beast (1986,  G)
2
Love Story (1970,  PG)
3
Step Up (2006,  PG-13)
4
Notebook (2006,  Unrated)
5
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
6
Center Stage (2000,  PG-13)
7
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
8
Captain Ron (1992,  PG-13)
9
Volcano (1997,  PG-13)
10
King Ralph (1991,  PG)
11
Ghost (1990,  R)
12
Shakespeare in Love (1998,  R)
13
Hook (1991,  PG)
14
Backdraft (1991,  R)
15
Grease (1978,  PG)
16
Gone With the Wind (1939,  G)
17
A Walk to Remember (2002,  PG)
18
Ransom (1996,  R)
19
Men in Black (1997,  PG-13)
20
Sweet November (2001,  PG-13)
21
The Veteran (2007,  Unrated)
22
Flyboys (2006,  PG-13)
23
Jarhead (2005,  R)
24
Full Metal Jacket (1987,  R)
25
Windtalkers (2002,  R)
26
Black Hawk Down (2001,  R)
27
Tigerland (2000,  R)
28
Horror (2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments