My Favorite Movies


  fb743108579's Rating My Rating
1
Trainspotting (1996,  R)
2
Niji no megami (Rainbow Song) (2006,  Unrated)
3
Sin City 2 (2011,  Unrated)
4
Grindhouse (Grind House) (2007,  R)
5
Bi-mong (2008,  Unrated)
6
Tokyo! (2008,  Unrated)
7
Za majikku awâ (The Magic Hour) (2008,  PG)
8
Mah nakorn (Citizen Dog) (2004,  Unrated)
9
Good Bye, Lenin (2004,  R)
10
Don't Look Now (1973,  R)
11
Pi (1998,  R)
12
Persepolis (2007,  PG-13)
13
The Boondock Saints (1999,  R)
14
Before the Devil Knows You're Dead (2007,  R)
15
The Darjeeling Limited (2007,  R)
16
Brother (2001,  R)
17
Stranger of Mine (Unmei janai hito) (2005,  Unrated)
18
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001,  R)
19
Chi to hone (Blood and Bones) (2004,  Unrated)
20
Memento (2000,  R)
21
Oldboy (2005,  R)
22
Miao Miao (2008,  Unrated)
23
Cape No. 7 (Hai Jiao Qi Hao) (2008,  Unrated)
24
San suk si gin (The Shinjuku Incident) (2009,  Unrated)
25
Isabella (2006,  Unrated)
26
Dangkou (Plastic City) (2008,  Unrated)
27
Sympathy for Mr. Vengeance (Boksuneun naui geot) (2002,  R)
28
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance) (2005,  R)
29
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) (2004,  R)
30
Cheut ai kup gei (Exodus) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments