My Favorite Movies


  fb743543702's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
4
Transformers (2007,  PG-13)
5
Demolition Man (1993,  R)
6
Speed Racer (2008,  PG)
7
Addams Family Values (1993,  PG-13)
8
Sleepy Hollow (1999,  R)
9
Casper (1995,  PG)
10
The Addams Family (1991,  PG-13)
11
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
12
Black Snake Moan (2007,  R)
13
Monster (2003,  R)
14
Penelope (2006,  PG)
15
Cursed (2004,  PG-13)
16
The Ice Storm (1997,  R)
17
Bless the Child (2000,  R)
18
Buffalo 66 (1998,  R)
19
200 Cigarettes (1999,  R)
20
Anything Else (2003,  R)
21
The Man Who Cried (2000,  R)
22
Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain (1995,  PG)
23
The Gathering (2006,  R)
24
Pumpkin (2002,  R)
25
That Darn Cat (1997,  PG)
26
Home of the Brave (2006,  R)
27
Pecker (1998,  R)
28
The Opposite of Sex (1998,  R)
29
Prozac Nation (2005,  R)
30
The Laramie Project (2002,  R)
31
Bastard out of Carolina (1996,  R)
32
Now and Then (1995,  PG-13)
33
All Over The Guy (2001,  R)
34
Fearless Freaks (2005,  Unrated)
35
Mermaids (1990,  PG-13)
36
Miranda (2002,  R)
37
No Vacancy (1999,  R)
38
Little Red Riding Hood (1997,  Unrated)
39
MC Hammer: 2 Legit - The Videos (2002,  Unrated)
40
New York, I Love You (2009,  R)
41
Alpha and Omega (2010,  Unrated)
42
After.Life (2009,  Unrated)
43
The Hero of Color City (2010,  Unrated)
44
Moadon Beit Hakvarot (The Cemetery Club) (1993,  PG-13)
45
The Stars of Star Wars: Interviews from the Cast (1999,  Unrated)
46
The Last of the High Kings (Summer Fling) (1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments