My Favorite Movies


  fb744245896's Rating My Rating
1
The Dinner Game (Le Dîner de cons) (1999,  PG-13)
2
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
3
Apres Vous (After You) (2003,  R)
4
La Vie en Rose (La Mome) (2007,  PG-13)
5
99 francs (2007,  Unrated)
6
Sakuran (2006,  Unrated)
7
C.R.A.Z.Y. (Crazy) (2005,  Unrated)
8
Family Hero (Le Héros de la famille) (2006,  Unrated)
9
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
10
I'm Not Scared (,  R)
11
Manual of Love 2 (,  Unrated)
12
Braveheart (1995,  R)
13
2 Days in Paris (Deux jours à Paris) (2007,  R)
14
The Page Turner (La Tourneuse de pages) (2006,  Unrated)
15
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
16
Golden Door (2007,  PG-13)
17
Snatch (2001,  R)
18
Avenue Montaigne (Fauteuils d'orchestre) (Orchestra Seats) (2006,  PG-13)
19
The Italian Job (2003,  PG-13)
20
Dialogue avec mon jardinier (Conversations with My Gardener) (2007,  Unrated)
21
Himlens hjärta (Heaven's Heart) (2008,  Unrated)
22
Pulp Fiction (1994,  R)
23
Carandiru (2004,  R)
24
Désaccord parfait (Twice Upon a Time) (2006,  Unrated)
25
Cansada de besar Sapos (Tired of Kissing Frogs) (2006,  R)
26
8 Women (8 Femmes) (2002,  R)
27
The Method (El Metodo) (2007,  Unrated)
28
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
29
Grease (1978,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments